Kurucular

Selahattin Balkaya

Pertevniyal Lisesi’ndeki eğitimi tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat mühendisliği bölümünü yüksek başarı ile tamamlamıştır. Geçmişte Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine tekstil ihracatı gerçekleştirmiş olan Asil Bebe Giyim A.Ş. ve Vesa A.Ş. kurucularındandır. Aynı zamanda mesleğini çeşitli inşaat projeleri geliştirerek icra etmiştir. 2012 senesi itibari ile kurucusu olduğu Balkaya Okulları’nda aktif olarak yöneticilik yapmaktadır.

Selen Balkaya

Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olan Selen Balkaya 6 senelik profesyonel yaşantısından sonra Londra’da Cass Business School’da MBA yüksek lisans programını tamamlamış ve Türkiye’ye geri dönmüştür. 2012 senesi itibari ile kurucusu olduğu Balkaya Okulları’nda aktif olarak yöneticilik yapmaktadır. Bunun yanında teknoloji girişimi LastOda ile ilgilenmekte ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitim teknolojileri üzerine yoğunlaştırdığı doktorasına devam etmektedir.

Burak Balkaya

Üsküdar Amerikan Lisesi’ndeki eğitimi tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. 2012 senesi itibari ile kurucusu olduğu Balkaya Okulları’nda aktif olarak yöneticilik yapmaktadır. Bunun yanı sıra teknoloji girişimi LastOda ile ilgilenmekte ve Türkiye’de girişimciliğin gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Nazlı Balkaya

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümündeki eğitimini mezuniyet projesi birinciliğini alarak tamamladıktan sonra, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Columbia Üniversitesi’nde Mimarlık Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. New York şehrinde 4 sene dünyanın sayılı mimarlık şirketlerinden SOM’de çalışarak deneyim kazandıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür ve mimari projelerini burada sürdürmektedir. 2012 senesinden beri kurucusu olduğu Balkaya Okulları’nda yerleşkelerimizi öğrencilerin en verimli şekilde eğitim alabilecekleri ortamlar haline getirmek için danışmanlık vermekte ve diğer mimari projelerini sürdürmektedir.